Josef Soumar / kandidát č. 3

Finančník / 34 let

Piráti Písecko

Josef Soumar se narodil 7. srpna 1985 v Písku, kde v současné době žije i podniká zároveň.

Vystudoval zde Obchodní akademii a posléze i Jazykovou školu. V průběhu studia se specializoval na správu osobních i podnikových financí a od roku 2006 samostatně podniká na finančním trhu, kde lidem pomáhá spravovat jejich osobní i rodinné finance. Má rád čísla a podložené postupy, proto se neúnavně věnuje zpracování finančních analýz, sestavuje rodinná i firemní portfolia a tvoří finanční plány a odborné posudky. Také pomáhá v oblasti cash flow, organizuje vzdělávání finanční gramotnosti a stará se o dlouhodobé fungování firmy. Splňuje certifikace České národní banky a absolvoval stovky hodin odborných a vzdělávacích kurzů.

Má rád vše, co se točí okolo vědy, přírody a techniky (úroveň: obdivovatel/nadšenec), podporuje kritické myšlení a plnou transparentnost veřejných financí.

O politiku se zajímá od útlého dětství, kdy snil o kvalitním a transparentním zastupování široké veřejnosti v jeho rodném městě. I proto původně přišel mezi Piráty, rok před volbami do obecních zastupitelstev 2014. Dnes sdílí široké pirátské hodnoty, které jsou mu blízké, zejména jasnou transparentnost, svobodu přístupu k informacím a aplikaci inovací a pokroku 21. století do veřejné správy.

Ve volebním období 2014 – 2018 je členem finančního výboru města Písku.

Má velmi dobré analytické a logické smýšlení, má rád řád a systém. Jeho zájmy jsou sport, hudba, finance a politika.


Místopředseda místního sdružení Piráti Písecko.

Zobrazit všechny kandidáty