28 Leden

GLOSA: Předvolební kampaň v plném proudu?!

Bylo, nebylo jedno město, ve kterém se dělají audity, různé studie, projektové dokumentace na vše, od kultury počínaje, až po různé lávky, cyklostezky, protihlukové studie a průmyslové zóny konče. Koho by překvapilo, že jeden ze zastupitelů chtěl rozklíčovat rovněž přímou a nepřímou podporu sportu, na které se v tomto městě už řadu let nesáhlo.

Vždyť na tom není nic špatného, že by město mělo mít přehled o tom, kam jdou peníze na sport a jestli jsou účelově čerpané. Zda nějaký klub nemá lepší podmínky než ten druhý jen proto, že jemu se koupí nová rolba na led, či o zimní stadion se stará městská organizace zdarma a přitom se tento či onen areál dál pronajímá a peníze z pronájmů jdou klubům.

Bohužel ale v tomto malém velkém městě se jedná spíše o předvolební kampaň, i takto by mohla začínat naše pohádka. Opak je bohužel ale smutnou pravdou, není to pohádka, je to příběh z naší radnice, a to hlavně ze zasedání posledního zastupitelstva, kde se v přímém přenosu zvrhla debata o nastolení rovných pravidel pro všechny ve sportu v předvolební kampaň. Za tu bylo označeno téma: Proč jeden ze zastupitelů se podepisuje na předkládané materiály Martin Brož – Česká pirátská strana. Nikoho z přítomných neudivovalo, že zmíněný zastupitel se na všech předkládaných materiálech za poslední 4 roky takto podepisuje, průšvih to je až teď pár měsíců před komunálními volbami a je to označováno za účelovou kampaň.

Nikoho bohužel ani nezajímá, že se v tomto malém velkém městě vyhazují peníze za projekty, které jsou zcela mimo hranice chápání, jako jsou protipovodňové zdi v lokalitách, kam voda stejně nateče, ať tam zeď bude nebo ne, že se utrácejí peníze za nesmyslné lávky a cyklostezky jen proto, že peníze tečou z evropských fondů. Že si radní nechávají schvalovat protihlukové vyhlášky, protože je ruší motokárová dráha, i když je tam 40 let. Přitom chtějí postavit obrovskou průmyslovou halu svým spoluobčanům za barákem a ještě se jim smějí, že se o to měli zajímat dřív. Koho by pak překvapovalo, že v takovémto městě je zprůhlednění podpory sportu nežádoucí? Ptáme se jen na jediné, opravdu jsou peníze a lobbing to jediné, co většinu těch, co o nás rozhodují, zajímá?

Piráti Písecko